Strona głównaKontaktBIPKlauzula RODO
 
Aktualności
Archiwum aktualności
Plan postępowań o udzielenie zamówień
Zamówienia publiczne pow. kwoty 30.000Euro
Zamówienia publiczne poniżej kwoty 30.000Euro
Archiwum zamówień publicznych pow. kwoty 30.000Euro
Szkoda Komunikacyjna
Zajęcie pasa drogowego
Zarządzanie ruchem
Przejazdy nienormatywne
Kontakt
Statut
Regulamin organizacyjny
Nabór kandydatów
Ogłoszenia
Projekty unijne
Petycje
Sieć dróg powiatowych
Mapy
Przystanki komunikacyjne
Wykazy mostów
Mapy
 
AktualnościPierwsze utrudnienia po rozpoczęciu przebudowy w Dobrzanach


Pierwsze prace budowlane rozpoczyna firma STRABAG, po formalnym przejęciu wyznaczonego do przebudowy odcinka ulicy Jana Pawła Ii w Dobrzanach.  Oznacza to utrudnienia w ruchu dla mieszkańców i kierowców, jadących tranzytem przez miasto. Wstępnie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. W miarę postępu prac, które potrwają do połowy października, wykonawca przewiduje także całkowite zamknięcie przebudowywanego odcinka drogi powiatowej, która stanowi w Dobrzanach ważny łącznik między krajową „10” i „20” z Suchania do Chociwla.

W rozstrzygniętym przez ZDP przetargu na przebudowę ul. Jana Pawła II, najkorzystniejsza okazała się oferta firmy STRABAG. Wykonawca będzie miał niecałe pięć miesięcy na zrealizowanie inwestycji, licząc od dnia podpisania umowy.

Inwestycja zakłada poszerzenie ulicy do 7 m. Przebudowane zostaną również chodniki oraz zjazdy do przyległych posesji. Nastąpią też korekty czterech skrzyżowań z drogami gminnymi i powiatowymi. Zadbano także o nowe odwodnienie drogi. Bezpieczeństwo poprawić ma wybudowana przy wjeździe od strony Chociwla wysepka oddzielająca jezdnię, z odgięciem toru jazdy. Jej obecność w tym miejscu wymusi ograniczenie prędkości przed wjazdem do miasta.

Przy remontowanym odcinku drogi w centrum Dobrzan ustawiono już znaki, wprowadzające tymczasowa organizację ruchu.

Wykonawca wspólnie z Zarządem Dróg Powiatowych zaleca kierowcom aut osobowych korzystanie  z objazdu, wytyczonego ulicą Zieloną w Dobrzanach- równolegle do przebudowywanego, niespełna kilometrowego odcinka.

Więcej drogi muszą nadłożyć kierowcy ciężarówek. Na czas robót zamknięto bowiem możliwość przejazdu przez Dobrzany  pojazdom o nośności powyżej 3,5 t. Wytyczono dla nich  objazd przez Wiechowo i Marianowo- do krajowej „20” i dalej w stronę Chociwla. Jadący z Chociwla również zmuszeni są do jazdy drogą okrężną.

Koszt inwestycji, dofinansowanej w 60 proc. z Funduszu Dróg Samorządowych, przy finansowym udziale Powiatu Stargardzkiego i Gminy Dobrzany wyniesie ogółem 5 mln 300 tys. zł. Rozpoczęty właśnie projekt stanowi kontynuację podzielonej na etapy przebudowy drogi powiatowej 1740 Z. W ubiegłym roku  wyremontowano odcinek między Szadzkiem a Dobrzanami. Teraz nadszedł czas na wymianę starych, poniemieckich płyt betonowych, które nie tylko obniżały komfort jazdy, ale były też źródłem drgań i hałasu dla mieszkańców przyległych posesji.

zalecany objazd dla kierowców aut osobowych:
Obowiązujący objazd dla samochodów ciężarowych:Zarząd Dróg Powiatowych - 21.05.2019

Copyright © 2013 Zarząd Dróg Powiatowych