Strona głównaKontaktBIPKlauzula RODO
 
Aktualności
Archiwum aktualności
Plan postępowań o udzielenie zamówień
Zamówienia publiczne pow. kwoty 30.000Euro
Zamówienia publiczne poniżej kwoty 30.000Euro
Archiwum zamówień publicznych pow. kwoty 30.000Euro
Szkoda Komunikacyjna
Zajęcie pasa drogowego
Zarządzanie ruchem
Przejazdy nienormatywne
Kontakt
Statut
Regulamin organizacyjny
Nabór kandydatów
Ogłoszenia
Projekty unijne
Sieć dróg powiatowych
Mapy
Przystanki komunikacyjne
Wykazy mostów
Mapy
 
AktualnościOdcinek Lipnik- węzeł Stargard Zachód: Uwaga na utrudnienia! Proponujemy objazdy.

Długo wyczekiwana przebudowa odcinka drogi powiatowej wiodącego od węzła „Stargard Zachód”  krajowej S 10, do skrzyżowania z drogą gminną w Lipniku stała się faktem. Wykonawca inwestycji  przejął już plac budowy. Celem projektu, który zakłada również budowę ronda w Lipniku, jest usprawnienie  wyjazdu kierowcom z drogi gminnej. Dotąd próba włączenia się do ruchu w tym miejscu była dużym wyzwaniem.
     Zanim jednak pojedziemy zmodernizowanym odcinkiem korzystając z nowego ronda, czekają nas utrudnienia. Kierowcy doświadczyli ich w ciągu kilku ostatnich dni, kiedy ekipy budowlane wykonawcy- firmy STRABAG- rozpoczęły już  wstępne prace, związane m.in. z poszerzeniem i przesunięciem pasów ruchu  na modernizowanym odcinku drogi.

    Biorąc pod uwagę skalę tych prac, konieczne okazało się wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. W ramach konsultacji  przyjęto założenie, że  remontowany odcinek drogi będzie dostępny dla kierowców- ale w ograniczonym zakresie. Stąd decyzja o wprowadzeniu ruchu wahadłowego, kierowanego sygnalizacją świetlną.
    Doświadczenia zebrane przez wykonawcę podczas pierwszych dni, kiedy prowadzone prace  spowodowały sporej wielkości korki, pozwolą przede wszystkim na skorygowanie programu sterującego sygnalizacją świetlną. Podjęte działania mają zwiększyć przepustowość, jednak nie wyeliminują do końca utrudnień. Niemniej Zarząd Dróg Powiatowych wspólnie z Wykonawcą będzie analizować na bieżąco natężenie ruchu, starając się możliwie jak najlepiej dopasować funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej. Wprowadzone  korekty pozwoliły już teraz na usprawnienie ruchu wahadłowego.
    Jednak  w najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych utrudnień. Będą one związane z całkowitym zamknięciem drogi od skrzyżowania w Lipniku do węzła Stargard Wschód, ze względu na planowane prace ziemne. Mają one potrwać do 30 dni. O terminie ich rozpoczęcia poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.
    Na czas trwania tych prac przygotowano objazdy, z których radzimy korzystać już teraz. Pozwalają one bowiem na ominięcie remontowanego odcinka drogi. Zalecamy więc korzystanie z obwodnicy krajowej „S- 10” w obu kierunkach- do i ze Szczecina. Radzimy kierować się więc na ul. Broniewskiego i dalej- w stronę węzła „Stargard Południe”. Umożliwi to sprawny wyjazd. Możliwe jest ponadto skomunikowanie ze Szczecinem poprzez węzeł „Stargard- Wschód”.
    Proponujemy również alternatywną trasę przejazdu z Centrum Stargardu ulicami: Ks. Bogusława IV przez rondo u zbiegu ulic Bema/ Różana. I dalej: Spokojną przez Giżynek do ronda Golczewo. Tam kierujemy się w stronę Skalina i Kunowa, wyjeżdżając tuż przed Morzyczynem.
    Pełen zakres prac wykonawca podzielił na pięć etapów. W tej chwil rozpoczęto etap pierwszy, który obejmuje wykonanie drogi, oraz kanalizacji sanitarnej, a także części ronda po stronie ogródków działkowych. Rozpoczęły się także prace na jezdni w kierunku Stargardu.
    Zgodnie z umową termin zakończenia przebudowy drogi wyznaczono na 27. września 2018 r. Przez ten czas liczymy na wyrozumiałość, prosząc o korzystanie z tras objazdowych.Zarząd Dróg Powiatowych - 03.04.2018

Copyright © 2013 Zarząd Dróg Powiatowych