Aktualności
<<< powrót do aktualności
Przebudowa ul. M. Konopnickiej- zakończenie wszystkich prac przed terminem
 
Dwa tygodnie wcześniej niż zakładano ekipy  STRABAG-u  zakończyły przebudowę ul. M. Konopnickiej w Śródmieściu Stargardu. Prace prowadzone od połowy marca, objęły odcinek od skrzyżowania z Dworcową do ul. Piłsudskiego. Wykonano je w ramach drugiego etapu przedsięwzięcia, obejmującego  odcinek drogi powiatowej 1704Z, która umożliwia dogodne skomunikowanie  z krajową „20”. Mimo trwających formalności związanej z odbiorem inwestycji, kierowcy mogą korzystać już z  przebudowanego odcinka drogi.
Dobiegła tym samym formalnie końca realizacja projektu, dofinansowanego z Funduszu Dróg Samorządowych. Odcinek ul. M. Konopnickiej z nowa nawierzchnią i chodnikami, stanowi dopełnienie ubiegłorocznej inwestycji, w ramach której przebudowano ul. Pierwszej Brygady. Całość wykonanych prac poprawiła znacznie komfort i bezpieczeństwo jazdy po śródmiejskim odcinku drogi powiatowej.
Zakres przebudowy ul. M. Konopnickiej- podobnie jak w przypadku Pierwszej Brygady-  objął m.in. remont jezdni i chodników oraz montaż sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic M. Konopnickiej i Dworcowej. Wykonano także nowe oznakowanie pionowe i poziome ulic Pierwszej Brygady i M. Konopnickiej. Na uruchomienie czeka jeszcze nowa, stacjonarna  sygnalizacja po obu stronach wiaduktu kolejowego. Sygnalizatory zostaną jednak włączone, dopiero po  zakończeniu przedłużających się  procedur związanych z ich odbiorem przez Energetykę.
Wartość całej inwestycji zrealizowanej  przez Powiat Stargardzki, oszacowano na ponad 3,6 mln zł. 80 proc. tej kwoty pokrywa dofinansowanie przyznane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonane prace wpisują się w kontynuowany od kilku lat proces przebudowy całego odcinka drogi powiatowej- ważnej dla ruchu lokalnego,   umożliwiającej również dogodny tranzyt pomiędzy węzłem krajowej „10” a drogą krajową nr 20, w kierunku Chociwla i Trójmiasta.
Zarząd Dróg Powiatowych 21.05.2020 14:41
<<< powrót do aktualności