Aktualności
<<< powrót do aktualności
Odcinek ulicy M. Konopnickiej formalnie odebrany- na sygnalizację trzeba jeszcze poczekać
 
Przebudowany odcinek ulicy w Śródmieściu Stargardu, formalnie już odebrał Zarząd Dróg Powiatowych. Inwestycję dwa tygodnie przed założonym terminem zrealizowały ekipy budowlane STRABAG- u, otwierając wyremontowany odcinek dla kierowców. Zakończyła się w ten sposób realizacja kolejnego etapu przebudowy tej części drogi powiatowej 1704 Z, biegnącej ulicami Pierwszej Brygady i M. Konopnickiej.
Zgodnie z założonym harmonogramem, prace budowlane powinny zakończyć się 29 maja. Sprzyjające warunki pozwoliły jednak na skrócenie o dwa tygodnie tego terminu. Biorąc pod uwagę uciążliwości związane z tymczasową organizacją ruchu, tuż po zakończeniu robót zdecydowano o natychmiastowym otwarciu przebudowanego odcinka ul. M. Konopnickiej, co z ulgą przyjęli mieszkańcy i kierowcy.
Wartość całej inwestycji zrealizowanej  przez Powiat Stargardzki, wynosi ponad 3,6 mln zł. 80 proc. tej kwoty pokrywa dofinansowanie przyznane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Zakres wykonanych prac objął wymianę nawierzchni jezdni, obu chodników oraz montaż sygnalizacji świetlnej. Nowe sygnalizatory zainstalowano po obu stronach wiaduktu kolejowego- u zbiegu ulic: Dworcowej i M. Konopnickiej oraz Towarowej i Pierwszej Brygady. Na ich włączenie trzeba będzie jeszcze poczekać, ponieważ przedłuża się formalny odbiór sygnalizacji przez Zakład Energetyczny funkcjonujący jeszcze w trybie obostrzeń czasu pandemii.
Po zakończeniu przebudowy śródmiejskiego odcinka drogi powiatowej, zachowano wprowadzoną wcześniej organizację ruchu. Obowiązywać będzie więc nadal zakaz skrętu w lewo- z ul. M. Konopnickiej w stronę Dworcowej. To rozwiązanie będzie utrzymane ze względu na geometrię skrzyżowania i płynność ruchu w tej części stargardzkiego Śródmieścia. Ważność zachowuje także zakaz skrętu w ul. Towarową z Pierwszej Brygady, jednak do czasu  zakończenia przebudowy wiaduktu kolejowego. Jazda w obu kierunkach ul. Towarową będzie możliwa dopiero po przekazaniu przebudowanego wiaduktu i pełnym otwarciu ruchu na ul. Wyszyńskiego.
25.05.2020 16:43
<<< powrót do aktualności