Aktualności
<<< powrót do aktualności
Kunowo: Strabag rozpoczyna pierwsze prace już we wtore
  
Długo wyczekiwana przez mieszkańców Kunowa w gminie Kobylanka przebudowa drogi powiatowej stała się faktem. Firma Strabag, wybrana w przetargu na wykonawcę inwestycji, we wtorek 26. stycznia rozpoczyna pierwsze prace. Wiązać się one będą z utrudnieniami dla kierowców.
Staraniem Zarządu Powiatu Stargardzkiego, przebudowa drogi powiatowej 1703Z, biegnącej przez Kunowo otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg. Dzięki temu mogą rozpocząć się prace budowlane, których celem jest gruntowna modernizacja zniszczonego odcinka drogi o długości ponad 2 km.
Pierwszy etap inwestycji zaplanowany na wtorek, 26. stycznia obejmuje wycinkę drzew na poboczu drogi oraz budowę kanalizacji deszczowej. Rozpoczęte roboty utrudnią  przejazd przez Kunowo- wykonawca wprowadzi wahadłowe kierowanie ruchem na przebudowywanym odcinku. Prosimy zatem kierowców i mieszkańców Kunowa o dostosowanie się do obowiązkowego oznakowania oraz sygnałów, podawanych kierującym przez pracowników wykonawcy.
Harmonogram prac dotyczy przebudowy całej drogi, razem z wykonaniem wzmocnienia podbudowy i nowej nawierzchni jezdni. W zakresie robót ujęto również budowę chodników i ścieżek rowerowych, wygodnych zjazdów do posesji, a także dwóch zatok autobusowych oraz nowych miejsc parkingowych.
Po przebudowie droga zyska nawierzchnie zdolną  przenieść 115 kN dopuszczalnego nacisku na oś.  Jezdnia o szerokości 6 metrów i parametrach drogi powiatowej, zapewni również komfort jazdy kierowcom i mieszkańcom Kunowa.
Droga po przebudowie ma być gotowa w październiku tego roku.
Na zdjęciach: tablica z ostrzeżeniem o utrudnieniach w ruchu oraz widok ogólny drogi w Kunowie przed rozpoczęciem prac budowlanych.
 
Zarząd Dróg Powiatowych 25.01.2021 14:40
<<< powrót do aktualności