Archiwum aktualności
<<< powrót do spisu archiwum
Przebudowa ul. Pierwszej Brygady: utrudnienia na krzyżówce z Ceglaną
Ekipy budowlane firmy Strabag- wykonawcy przebudowy ul. Pierwszej Brygady- rozpoczęły dziś kolejny etap inwestycji, tym razem w obrębie skrzyżowania z ulicą Ceglaną. Na skrzyżowaniu wprowadzono ruch wahadłowy, kierowany sygnalizacją świetlną. Utrudniony jest zatem wjazd i wyjazd z Pierwszej Brygady w stronę ulicy Ceglanej. Mogą więc tworzyć się korki po obu stronach w tym newralgicznym miejscu. Na czas trwania prac zamknięty pozostanie pas jezdni ulicy Szczecińskiej, który umożliwił dotąd wjazd w ulicę Ceglaną w rejonie placu Zgody.
To kolejne utrudnienia, które stanowią konsekwencję prowadzonych prac. Krzyżówka z Ceglaną od środy 23 października nadal jest częściowo przejezdna, jednak ruch wahadłowy i tymczasowa sygnalizacja ograniczają znacznie jej przepustowość. Rozpoczęty właśnie kolejny etap robót obejmuje frezowanie nawierzchni na skrzyżowaniu, wymianę krawężników oraz ułożenie nowej warstwy bitumicznej. Przebudowa skrzyżowania ul. Pierwszej Brygady i Ceglanej potrwa około tygodnia.
Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt przebudowy odcinka drogi powiatowej 1704 Z, który tworzą ulice Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej, oszacowano na 3,6 mln zł. Z rządowego funduszu przekazana zostanie kwota ponad 2,9 mln zł, co stanowi 80 proc. dofinansowania inwestycji.
Prace budowlane podzielono na dwie części. Pierwsza,  obejmująca odcinek Pierwszej Brygady od skrzyżowania ze Szczecińską, do wiaduktu kolejowego u zbiegu z ulicą Towarową, powinna zakończyć się  2 grudnia.
Zarząd Dróg Powiatowych 23.10.2019 13:18
<<< powrót do spisu archiwum