Aktualności
<<< powrót do aktualności
Przebudowa ul. M. Konopnickiej okazją do innych prac remontowych
 Ekipy STRABAG-u, które przebudowują odcinek ul. Marii Konopnickiej w Stargardzie na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych,  układają nową nawierzchnię bitumiczną  jezdni. Prowadzone prace wymuszają doraźne zmiany w organizacji ruchu, szczególnie u zbiegu ulic M. Konopnickiej i J. Piłsudskiego. Kierowcy pokonujący ten odcinek muszą zachować więc szczególną ostrożność.  Inwestycja w stargardzkim Śródmieściu sprzyja natomiast rozpoczęciu innych prac remontowych.
Na zlecenie ZDP drogowcy przystąpili do remontu nawierzchni ulicy S. Żeromskiego, która stanowi również odcinek drogi powiatowej 1704Z. To punktowa naprawa jezdni przed skrzyżowaniem  ulic Żeromskiego i Wojska Polskiego. Ekipy remontowe po wycięciu uszkodzonej nawierzchni, ułożą nową nakładkę asfaltową likwidując w tym miejscu dotychczasowe nierówności. Podobne prace prowadzone są w rejonie ul. Szczecińskiej.
STRABAG na zlecenie MPGK odtworzy również nawierzchnię ul. J. Piłsudskiego, zniszczoną po awarii wodociągu, która miała miejsce w ubiegłym roku. Prace utrzymaniowe prowadzone są także na skrzyżowaniu ul. Brzozowej z Waryńskiego, gdzie rozpoczęto regulację wpustu deszczowego, połączoną  z naprawą nawierzchni jezdni.
Przebudowa drogi powiatowej w Śródmieściu Stargardu potrwa natomiast do końca maja. Wartość całej inwestycji prowadzonej przez Powiat Stargardzki oszacowano na ponad 3,6 mln zł. 80 proc. tej kwoty pokrywa dofinansowanie przyznane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.
Przebudowany odcinek ulic Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej poprawi płynność ruchu, znacznie ułatwiając skomunikowanie  z krajową „20”- w stronę Nowogardu, Chociwla i Trójmiasta.Zarząd Dróg Powiatowych 23.04.2020 12:46
<<< powrót do aktualności