Aktualności
<<< powrót do aktualności
Marianowo: drugi etap przebudowy ulicy Stargardzkiej dobiega końca.
 Przed nami finał prac drugiego etapu przebudowy ulicy Stargardzkiej w Marianowie. Ekipy STRABAG- u realizujące inwestycję na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych, zamierzają do końca sierpnia oddać zarządcy  przebudowany odcinek. Ulica Stargardzka stanowi fragment ważnego ciągu komunikacyjnego drogi powiatowej 1734Z, łączącego Stargard z Dobrzanami. Projekt uzyskał dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.
Ulicę Stargardzką przebudowano częściowo w ubiegłym roku. Nowa nawierzchnia została ułożona od tablicy z nazwą miejscowości- patrząc w kierunku Trąbek- do skrzyżowania z ul. Spokojną w Marianowie. Obecnie dobiega końca przebudowa odcinka od krzyżówki z Rolną, do tablicy wyjazdowej w stronę miejscowości Wiechowo. Po zakończeniu kolejnego etapu prac, ulica na całej długości zyskała nową, poszerzoną nawierzchnię wraz z chodnikami. Przebudowano także kanalizację deszczową, która zapewni odwodnienie wyremontowanego odcinka. Nowe zjazdy otrzymały również sąsiadujące z ulicą posesje.
Ułożenie warstwy ścieralnej nowej nawierzchni, poprzedziły prace związane z wykonaniem warstwy wiążącej, wzmocnionej asfaltowo- betonową podbudową jezdni. Drogowcy dokonali też regulacji wpustów deszczowych, pokryw studni kanalizacji deszczowej, wodociągowych i telekomunikacyjnych. Przełożono również nawierzchnię istniejących dotychczas chodników oraz części zjazdów do posesji. Mieszkańcy otrzymali też do dyspozycji dwa nowe perony przystankowe z wybrukowanymi zatoczkami. Wszystkie prace toczyły się bez konieczności zamykania  przebudowywanego odcinka. W miejscu robót kierowców obowiązywał natomiast ruch wahadłowy.
Po gruntownej przebudowie oraz regulacji jezdni, przez kilka najbliższych dni ekipy STRABAG-u zajmą się  kosmetyką, a więc wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego na całej długości remontowanego odcinka, oraz założeniem trawników.  Formalny koniec wszystkich prac wyznaczono na 31. sierpnia 2020 r.
II etap przebudowy ulicy Stargardzkiej w Marianowie został dofinansowany kwotą 1,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Finansowy udział w ramach wkładu własnego zapewnił także Powiat Stargardzki, razem z Gminą Marianowo.  Już od września, czyli po zakończeniu wszystkich prac, mieszkańcy i kierowcy będą mogli korzystać w całości z przebudowanego odcinka, biegnącej przez Marianowo drogi powiatowej.
Zarząd Dróg Powiatowych 20.08.2020 11:42
<<< powrót do aktualności