Archiwum aktualności
<<< powrót do spisu archiwum
KOMUNIKAT
Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie informuje, że w dniu 14.08.2018r. o godz. 11.20 droga powiatowa nr 1740Z Suchań – Dobrzany – Chociwel, na odcinku Szadzko – Dobrzany została zamknięta.


Firma Dromax ze Strzelec Krajeńskich, która rozpoczęła remont dwukilometrowego odcinka, zasygnalizowała konieczność zamknięcia drogi dla ruchu. Problemy z niestabilnym gruntem odnotowano dzisiaj w godzinach przedpołudniowych. Problemy z gruntem nasiliły się po pierwszym frezowaniu nawierzchni jezdni.  Liczne spękania i deformacje uniemożliwiły bezpieczne pokonanie remontowanego odcinka. Zniszczona nawierzchnia może bowiem uszkodzić pojazdy, zagrażając bezpieczeństwu ruchu.
W związku z powyższym zdecydowano o awaryjnym zamknięciu drogi na odcinku Szadzko - Dobrzany. Droga będzie nieprzejezdna do piątku, 17 sierpnia włącznie. Przez ten czas obowiązują objazdy. Wyznaczono je drogami powiatowymi przez Ognicę, natomiast kierowcom zaleca się objazd drogi Suchań – Dobrzany, drogą krajową nr 10 Suchań do Wapnicy i dalej drogą powiatową nr 1741Z do Dobrzan.

 
 

Jednocześnie informujemy, iż wykonawca robót po raz kolejny zamknie odcinek Szadzko- Dobrzany w środę i wtorek, 21- 22 sierpnia. Planowe tym razem zamknięcie związane jest z koniecznością ułożenia nowej nawierzchni. Wprowadzone zostaną wtedy ponownie objazdy przez Ognicę i Wapnicę (z krajowej  „Dziesiątki”).
Na czas trwania przebudowy drogi, która planowana jest do końca sierpnia br., prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do oznakowania oraz sygnałów podawanych przez osoby kierujące ruchem.
Zarząd Dróg Powiatowych 14.08.2018 14:51
<<< powrót do spisu archiwum